Panasonic Dmc-Tz55 16 Mp 20X Zoom 3.0

Panasonic Türkiye Garantili
958,00 TL KDV Dahil
Panasonic Dmc-Tz60 30X Zoom 18.1 Mp 3.0

Panasonic Türkiye Garantili
1.499,00 TL KDV Dahil
Panasonic Lumix Dmc-Gf5Keg-K 14-42 Mm Lens Kit Fotoğraf Makinesi

Panasonic Türkiye Garantili
1.523,00 TL KDV Dahil
Panasonic Lumix Dmc-Fz62 16.1 Mp 3.0

Panasonic Türkiye Garantili
1.009,00 TL KDV Dahil
Panasonic Dmc-Ft4 12.1Mp 4X Su Altı Dijital Fotoğraf Makinesi

Hediyeli Ürün Hızlı Gönderi
Orijinal Yedek Batarya Hediyeli
699,00 TL KDV Dahil
Panasonic Dmc-Xs1 16.1 Mp 2.7

Panasonic Türkiye Garantili
407,10 TL KDV Dahil

Dijital Fotoğraf Makineleri

Fotoğraf makinesi satın almak, araba satın almaya benzer. Karar verdiğinizde karşınıza onlarca marka ve yüzlerce seçenek çıkar. Akıllı telefonların fotoğraf çekmek için yeterli olduğunu düşünenler olabilir, fakat bunu hobiye veya profesyonelliğe dönüştürmüş olanlar için fotoğraf makineleri vazgeçilmezdir. 

Fotoğraf makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Çözünürlük: Görüntüyü piksel adı verilen parçacıklar oluşturur. Megapiksel denilen bu parçacık sayısı ne kadar yüksek olursa çözünürlük de o kadar iyi olur. Fakat bir makinede çözünürlüğün yüksek olması görüntünün kalitesinin mükemmel olması için yeterli değildir. Fotoğraf makinesi satın alırken sensörün yakalayabildiği piksel sayısını göz önünde bulundurmanız daha yararlı olacaktır. 

Iso: ISO, bir görüntüyü doğru yakalamak için fotoğraf makinesinin gerek duyduğu ışık miktarıdır. Eğer yüksek görüntü kalitesinde fotoğraf elde etmek istiyorsanız düşük ISO’da fotoğraf çekim yapmalısınız. 

Objektif: Bir fotoğrafı oluşturan etken ışık olduğundan dolayı, objektifin maksimum miktarda ışık alabilmesi iyi bir fotoğraf için önemlidir. 

Flaş: Fotoğraf makinelerindeki dahili flaşlar amatör kullanıcılar için genelde yeterli seviyededir. Makinenizi seçerken flaşlı performansını değil, doğal ışıktaki performansını göz önünde bulundurun.