Seçiminizi Daraltın

  • Fiyat


Mama Sandalyesi Seçimi

Bebeğiniz ek gıdaya başladığı beşinci aydan itibaren; bebek ürünleri içinde en çok kullanacağınız ürünlerden birisi, mama sandalyesi olacaktır. Sizlerden gelen “mama sandalyesi alacağım öneriniz nedir?”, “hangi marka mama sandalyelerini önerirsiniz?” gibi soruları dikkate alarak, tercihinizi yaparken size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bir yazı hazırladık. Aşağıdaki notlardan mama sandalyesi seçerken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz:

Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mama sandalyeleri sabit, tam donanımlı, portatif ve salıncaklı gibi modellere ayrılmaktadır. İhtiyaç durumunuza göre mama sandalyeleri arasından seçim yapabilirsiniz. Evde kullanacağınız bir model arıyorsanız tam donanımlı mama sandalyeleri ; dışarıda kullanım için bir model arıyorsanız katlanabilir ve portatif mama sandalyeleri sizin için uygun olacaktır.

Güvenlik : Öncelikle seçtiğiniz model çocuğunuzun güvenliği için emniyet kemerine sahip olmalı. Çocuğunuzun sandalye üzerinde hareket etmek isteyeceğini de düşünerek, dengesi bozulmayan ve keskin hatlara sahip olmayan modellere göz atabilirsiniz.Çocuğunuzun büyümesini de gözönüne alarak emniyet kemerinin ayarlanabilir olmasına da özen göstermelisiniz.

Tekerlekler : Rahat kullanım için seçtiğiniz modelde tekerlek olmasını isteyebilirsiniz. Ancak tekerlekli bir model alacaksanız, kontrolünüz dışında hareketi önlemek için, kilit mekanizmasının olmasına da dikkat etmelisiniz.

Bebeğinizin Rahatlığı : Bebeğinizin yemek sandalyesinde uzun süre vakit geçireceğini gözönünde bulundurursak, seçtiğiniz model yastıklı ve ayak mekanizmasına sahip olmalıdır. Bebekler meraklıdır. Bebeğiniz sandalyesinin üzerinde vakit geçirirken sizi görmek isteyeceği için, koltuğun ayarlanabilir olması önemli bir özelliktir.

Tepsi : Bebekler bizim gibi yemek yemediği için yemeği etrafa dökmesi gayet normaldir. Büyük tepsiye sahip bir model tercih ederek yemeklerin bir nebze de olsa etrafa dökülmesini engelleyebilirsiniz. Tepsinin ve minderlerin sökülebilir olması, bu parçaları kolayca temizleyebilmeniz ve yıkayabilmeniz için önemlidir.

Malzemenin Kalitesi : Mama sandalyeleri aynı zamanda bebeğinizin oyun alanıdır. Sürekli temas ettiği bir ürünün kanserolojen madde bulunmayan bir malzemeden yapılması ve boyasının çıkmaması bebeğinizin sağlığını korumak için çok önemlidir. Bu yüzden araştırma yaparken en ucuz mama sandalyeleri yerine, malzeme kalitesine dikkat etmenizi; aldığınız ürünün üzerinde kanserolojen olmadığına dair ibarelerin bulunmasına özen göstermenizi öneririz.

Bebeğiniz, diş çıkarma döneminde çoğu şeyi ısırmak isteyeceği için, mama sandalyesinin üzerinde düğme, boncuk gibi koparılabilir parçaların olup olmadığını da araştırabilirsiniz.

Çok Amaçlı Tasarım: Bebeğinizin uykusu geldiğinde, tablayı sökerek uyku konumuna alabileceğiniz ya da misafirliğe giderken yanınızda götürebileceğiniz taşınabilir ve portatif... Seçtiğiniz modelde ne kadar çok özellik olursa kullanımınız o kadar kolay olacaktır. Yemeğini yedirdikten sonra eğlendirmek istiyor ve sabit bir model düşünüyorsanız, salıncaklı mama sandalyelerine de göz atabilirsiniz.

Chicco, Kratt, Peg, Perego, Tripper, Holmer gibi çoğu markanın kaliteli mama sandalyelerini uygun fiyatla sitemizde bulabilirsiniz. Yukarıda yazdıklarımız dışındaki diğer sorularınız için ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.