Pike Modelleri

Pike, özellikle yaz aylarında kullanılması tercih edilen yatak örtüsü modelleri arasında yerini alır. İnce ve hafif kumaşı sayesinde sıcak havalarda bunaltıcı olmayan bir kullanım imkanı sağlar. Farklı renk seçenekleri ve desen imkanlarıyla birlikte pikeler vazgeçilmez çeyiz ürünlerinden biridir.

Pike modelleri, ürünlerin ebatları ve tasarımlarına bağlı olarak değişir. Tek kişilik pikeler, 160X230 ölçülere sahipken çift kişilik pikeler ise 200X230 ebatlarındadır. Tüm bunların yanı sıra battal boy pike seçeneği de bulunmaktadır. Battal boy pikelerçift kişilik pikelerin boyuna göre daha geniş bir ebata sahiptir. Çift kişilik yataklardan daha geniş olan özel üretim yataklar için tercih edilir.

Pike kumaşı, terletmeyen yapısıyla birlikte yaz aylarında bile rahat kullanım imkanı sağlar. Ayrıca pikeler, çok fonksiyonlu bir yapıya da sahiptir. Yaz ve bahar aylarında örtü olarak kullanılmalarının yanı sıra şık tasarımları ile birlikte kış mevsimlerinde yatak örtüsü olarak da kullanılabilirler. Yorgan üstlerinde oldukça hoş bir görünüm sağlanabilir ve yatak odanız için tamamlayıcı bir dekor olanağı yaratabilir.

Pike ve pike takımı modelleri desen, renk ve yapı olarak kendi arasında oldukça fazla alternatif seçeneklere ayrılır. Daha soft, minimal desenlere sahip veya düz renk pike takımları uyum anlamında da birçok alana kolayca adapte edilebilir. Bunun yanında daha canlı renklere, desenlere, baskılara sahip pike modelleri de odaya renk katmak adına oldukça sık tercih edilen ürünler içerisinde yer alır. Kullanıcı ihtiyacı ve beğenisi doğrultusunda kendisine uygun olanı seçebilir.

Pike Takımı ve Pike Seti Arasındaki Farklar Nelerdir?

Pike takımı ve pike seti içeriklerinde yer alan ürünlere göre birbirinden ayrılmaktadır. Pike takımları pikenin yanı sıra çarşaf ve yastık kılıflarını da içermektedir. Genel olarak bakıldığında nevresim takımlarına benzeyen pike takımları genel hatları ile birlikte yatak dekorasyonunu tamamlar. Pike takımının içerisinde yer alan çarşaf ve yastık kılıflarını pike kullanımının dışında da tercih edebilirsiniz. Pike takımları bu sayede kullanışlı bir alternatif sayılabilir.

Pike setleri ise sadece pike ve yastık kılıfından oluşur. Çarşaf içermeyen setlerde pikeler ön plana çıkar. Sadece pike almak isteyen kişiler için oldukça ideal bir set olanağı olabilir. Aynı zamanda pike setleri pike takımlarına göre daha uygun fiyat seçenekleri de sunmaktadır.

Pike Nasıl Temizlenir?

Pikeler, sıcak mevsimlerde tercih edilen bir nevresim çeşidi olduğu için düzenli aralıklarla temizliğinin sağlanması oldukça önemlidir. Yaz ve bahar mevsimlerinde sıkça terlenme durumunun yaşanması nedeniyle gerekli hijyenin sağlanması için pike temizliğinin daima ön planda tutulması gerekir. Pike temizliği yaparken pikenin kumaşına zarar verilmemesi gerekir. Bu sebeple yüksek sıcaklıklarda ve zorlayıcı programlar ile yıkanmamalıdır. Pike için ideal temizlik sıcaklığı 30 ile 40 derece arasında olmalıdır. Çamaşır makinesinde bulunna programlar arasından hassas ayar seçilmelidir.

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR