Katı Meyve Sıkacağı
Özellikle çocuklu ailelerin ve sağlıklı beslenmek isteyenlerin evinde katı meyve sıkacağı olmazsa olmaz mutfak ürünlerinden biridir. Meyve ve sebzelerin suyunu sıkmanıza ve posasını almanıza olanak sağlar. Farklı tatları birleştirerek karışımlar yapmanıza ve kendi damak tadınıza göre ayarlamalar yapmanıza imkan tanır. Vücudunuzun besinleri daha iyi emebileceği ve sindirim sisteminizin lifleri sindirerek dinlenmesini sağladığı için meyve ve sebzeleri bütün olarak yemekten daha iyi olduğuna inanıyor. Meyve suyunun kanser riskinizi azaltabileceğini, bağışıklık sisteminizi güçlendirebileceğini, vücudunuzdaki toksinleri giderebileceğini, sindirime yardımcı olabileceğini ve kilo vermenize yardımcı olabilmektedir.
 
Katı Meyve Sıkacağı Fiyatları
Katı meyve sıkacağı fiyatları, genel olarak malzeme kalitesi ve farklı özelliklerine göre değişmektedir. Posa hazne kapasitesi, sürahi hazne kapasitesi, parçalayıcı ve süzgecin malzeme kalitesi, hız ayarı, köpük ayırıcı ve güvenlik mandalı gibi birçok teknik özellik fiyat konusunda önemli rol oynamaktadır. Meyve sıkacağında farklı görevlerde bulunan hazneler için plastik veya paslanmaz çelikten seçenekleri mevcut. Ereyon.com.tr, katı meyve sıkacağı çeşitlerinde kaliteyi uygun fiyatlarla sunarak içeceklerinizi gönül rahatlığı ile hazırlayabileceğiniz ürünler sunmaktadır. Katı meyve sıkacakları, fiyat/performans ürünü olarak ürün çeşitliliğini sizlere sunuyoruz. Katı meyve sıkacağı modellerine kolay ödeme seçenekleri ve cazip taksit imkanları ile sahip olabilirsiniz.
 
Katı Meyve Sıkacağı Ne İşe Yarar?
* Katı meyve tüketemeyenlerin gerekli vitamin ve mineralleri almasını sağlar. 
* Kolay tüketilebilir içecekler hazırlar, zaman kazandırır. 
* Kullanıcılar muglar yardımıyla günün her saatinde sağlıklı öğünler ile beslenebilir. 
* En iyi katı meyve sıkacakları soğuk sıkma özelliğine sahiptir ve besin değerini daha iyi korur. 
* Katı meyve sıkacağı ne işe yarar merak edenler farklı sebzelerin bir arada tüketilmesine dikkat etmelidir. Farklı sebze ve meyveler bir arada kolaylıkla tüketilebilir. 
* Çocukların da sevdiği renkli içecekler hazırlanabilir. 
* Soyması, dilimlemesi zor olan sert sebze ve meyvelerin kolaylıkla tüketilmesine imkan tanır. 
* Ezme, dondurma gibi yiyecekler hazırlamaya yardımcı olur. 
* En iyi katı meyve sıkacakları gıdanın zararlı BPA gibi maddelerle temasını engeller. Hazne materyalleri sayesinde plastikle temas etmeyen temiz yiyecekler hazırlar. 
 
Katı Meyve Sıkacağı Fiyatları
Katı meyve sıkacağı fiyatları, genel olarak malzeme kalitesi ve farklı özelliklerine göre değişmektedir. Posa hazne kapasitesi, sürahi hazne kapasitesi, parçalayıcı ve süzgecin malzeme kalitesi, hız ayarı, köpük ayırıcı ve güvenlik mandalı gibi birçok teknik özellik fiyat konusunda önemli rol oynamaktadır. Meyve sıkacağında farklı görevlerde bulunan hazneler için plastik veya paslanmaz çelikten seçenekleri mevcut. Ereyon.com.tr, kaliteyi uygun fiyatlarla sunarak içeceklerinizi gönül rahatlığı ile hazırlayabileceğiniz ürünler sunmaktadır. Katı meyve sıkacakları, fiyat/performans ürünü olarak ürün çeşitliliğini sizlere sunuyoruz. Katı meyve sıkacağı modellerine kolay ödeme seçenekleri ve cazip taksit imkanları ile sahip olabilirsiniz.
 
Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir?
Katı meyve sıkacağınızı her kullanımdan sonra temizlemeniz önemlidir. Hem santrifüjlü hem de soğuk pres meyve sıkacakları, meyve suyu bölmelerinde posa ve kabuk parçaları tutabilir. Bunlar her kullanımdan sonra çıkarılmazsa bakteri ve küf oluşumuna neden olabilir. Uzun süreli posa birikiminden sonra, meyve sıkacağınız tamamen çalışmayı durdurabilir. Bu nedenle her kullanımdan sonra meyve sıkacağınızı nasıl temizleyeceğinizi bilmelisiniz. Bu, makinenin olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamanın en iyi yoludur. Tabii ki, birikmeye engel olduğunuz sürece, her kullanımdan sonra derin bir temizlik yapmanıza gerek yoktur. İşte bir meyve sıkacağı temizlemek için en iyi ipuçlarımız. Her kullanımdan sonra meyve sıkacağınızın fişini çekin ve tüm önemli parçaları çıkarın. Meyve sıkacağınızı kullanmayı bitirdikten sonra temizlemek için hızlı davranmalısınız. Tabii ki, taze içeceğinizin tadını önceden çıkarın. Ancak daha sonra kurumadan önce posa ve birikintileri temizlemeye başlayın. Test ettiğimiz meyve sıkacaklarının çoğu, santrifüj diskten veya soğuk presleme mekanizmasından lifleri çıkarmak için fırçalarla birlikte gelir. Elinizde belirli bir fırça yoksa, basit bir diş fırçası yeterli olacaktır. Bu mekanizmalara iyi bir fırçalama ve ardından akan su altında durulama, birikmenin çoğunu gidermelidir. Meyve sıkacağınızın bazı parçaları bulaşık yıkamaya uygun olacaktır, ancak hepsi değil. Bulaşık makinesinden geçebilecek parçalar bile önce elde yıkanmalıdır. Neden? Niye? Meyve sıkacağını kullandıktan hemen sonra bulaşık makinesini açmayı planlamıyorsanız, kalıntıların mekanizmalar üzerinde kurumasına izin verecek ve bu da onların iyice temizlenmesini çok daha kolaylaştıracaktır. Bu parçaları sadece akan su altında durulamak, kalan büyük meyve suyu ve posaları temizlemelidir, bu da bulaşık makinenizin yapması gereken daha az iş olduğu anlamına gelir. Meyve sıkacağınızın tabanı suya daldırılamaz, ancak yine de temizlenmesi gerekir. Bu, yapışkan kalıntıların oluşmasını önler ve makinenin taze ve yeni görünmesini sağlar. Tabanı temizlemek için nemli (ıslak olmayan) bir bez alın. Onunla dış yüzeyi ve meyve suyu sıkma aparatlarına bağlanan mekanizmaların etrafını silin. Su izleri varsa, nemli bir fırça yardımı ile biraz kabartma tozu kullanarak ovalayabilirsiniz. Sonrasında tamamen kurulayabilirsiniz.
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR