Su Sebili
Su sebili genellikle evlerde, ofislerde, okullarda ve diğer halka açık yerlerde bulunur ve temiz içme suyuna erişim için uygun bir yol sağlar. Suyu soğutan elektrikle çalışan soğutucular ve büyük su şişelerinden su dağıtmak için basit manuel pompalar dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde gelirler. Buzdolabına herhangi bir kap ile konulan sular, hızla tükendiği için soğuk suya her zaman sahip olmak zor olabilir. Hızlı soğutma olanağı sayesinde su sebilleri ile her an soğuk su ihtiyacı karşılanabilir. Sıcak su da kahve, çay gibi sıcak içecekleri yapmak için önemlidir ve bunun için de sürekli su ısıtıcısı kullanmak yorucu olabilir. Su sebilleri bu ihtiyacı da hızla karşılar ve yüksek kapasiteli su tankı imkanı sayesinde uzun süre sıcak veya soğuk suya erişebilme imkanını artırır.
 
Su Sebili Modelleri ve Fiyatları
Su sebili sıcak veya soğuk su dağıtan, içme suyuna erişimi kolaylaştıran, çeşitli ebat ve şekillerde alabileceğiniz bir cihazdır. Su sebilleri farklı ısılarda su vermesi sayesinde içme suyunun yanı sıra çay ve kahve gibi diğer içecekler için de kullanılabilir. Bu çok yönlü kullanım alanı ve fonksiyonellik sayesinde ofis hem ev kullanımına uygun hale gelen sebiller, genel olarak tezgah üstü ya da bağımsız ünite olarak ayrılır. Bu kategoriler de damacanın yerleşimi, kullanılan damacana tipi gibi su kaynağıyla ilişkili alt modeller sunar. Su sebili fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Sıcak ve soğuk su tüketim miktarı, kullanım amacı ve güç tüketimi gibi hususlar sebil fiyatlarını belirleyen faktörlerdir. Yarı kapalı ya da açık mekânlarda kullanıma uygun sebiller oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir. Paslanmaz su sebili fiyatları klasik modellere nazaran daha üst fiyat segmentinde olabilir. Anında sıcak ve soğuk su ihtiyacınızı karşılayabilecek olan donanımlı su sebilini yalnızca birkaç tıklamayla Ereyon.com.tr’den satın alabilirsiniz.
 
Su Sebili Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
* Su sebili kapasitesi sebilden alınacak verimi etkileyen konulardan biridir. İş yeri ve okul gibi alanlar için yüksek su kapasiteli sebiller alınmalıdır.
* Gizli damacanalı su sebilleri damacanayı gizleyen bir hazneye sahiptir. Cam su sebillerinin gövdesi şeffaf cam ile tasarlanır.
* Elektrikli su sebilleri suyun sıcaklığının ayarlanmasını sağlar. Dijital su sebilleri ise dijital bir ekran ile birlikte gelir. Bu sebil özellikleri incelenerek seçim yapılabilir.
* Tüketilen suyun her zaman serin ve temiz olmasını sağlamak için soğutma aranan sistemler arasında yer alır.
* Su filtresi suyun tüketilmeden önce filtrelenmesini sağlar. Böylelikle daha sağlıklı ve temiz bir su içme imkanı sunar.
* Sebilin üretildiği materyal de önem taşır. Paslanmaz çelik gibi yüzeyler dayanıklı ve hijyenik malzemeler arasında yer alır. Bu özellikler göz önünde bulundurularak uygun bir su sebili rahatlıkla seçilebilir.
* Masaüstü Su Sebilleri: Masaüstüne yerleştirilebilen küçük boyutlu sebillerdir. Genellikle ev, ofis ve küçük işletmelerde kullanılırlar.
* Standlı Su Sebilleri: Ayaklı ve standlı olarak tasarlanan sebillerdir. Dispenser yardımı ile su çıkışı gerçekleşir. Standlı sebiller genellikle işletme, okul ve toplu kullanım alanlarında tercih edilirler.
* Duvara Asılabilen Su Sebilleri: Duvara monte edebilme avantajına sahip sebillerdir. Alandan tasarruf etmek isteyen kişi veya kurumlar için idealdir.
* Çok Fonksiyonlu Su Sebilleri: Suyun yanı sıra kahve, çay ve sıcak çikolata gibi içeceklerin hazırlanması için üretilirler. Ofis ve toplantı odası gibi ortamlar için uygun sebiller arasında yer alır.
 
Su Sebili Nasıl Temizlenir?
Su sebilinin hijyenik ve pratik bir şekilde temizlenmesi için bir kova su hazırlanır. Suyun içerisine elma ya da beyaz sirke eklenir. Bunun yanı sıra kokusuz çamaşır suyu da konulur. Su sebili temizliği sırasında su yukarıdan soğuk su kanalının olduğu alana boşaltılmalıdır. Ayrıca aşağıdaki başka bir kaba akıtılarak da durulanır. Suyun içine çamaşır suyu ya da sirke eklendiği için bol su ile su sebili durulanmalıdır. Su kanalları temizlendikten sonra damlama tepsisi temizlenir. Damlama tepsisi yerinden kaldırılıp nem kalmaması için iyice temizlenerek kurulanması sağlanır. Su sebilinin dış kısımları iyice nemli bir bez ile silinir. Temizlik sonrasında su damacanasının şişesinin dış yüzeyi de ayrıntılı olarak temizlenir. Bu sayede pratik bir şekilde temizleme işlemi gerçekleştirilir.
 
Su Sebili Nasıl Temizlenir?
Su sebilinin hijyenik ve pratik bir şekilde temizlenmesi için bir kova su hazırlanır. Suyun içerisine elma ya da beyaz sirke eklenir. Bunun yanı sıra kokusuz çamaşır suyu da konulur. Su sebili temizliği sırasında su yukarıdan soğuk su kanalının olduğu alana boşaltılmalıdır. Ayrıca aşağıdaki başka bir kaba akıtılarak da durulanır. Suyun içine çamaşır suyu ya da sirke eklendiği için bol su ile su sebili durulanmalıdır. Su kanalları temizlendikten sonra damlama tepsisi temizlenir. Damlama tepsisi yerinden kaldırılıp nem kalmaması için iyice temizlenerek kurulanması sağlanır. Su sebilinin dış kısımları iyice nemli bir bez ile silinir.
Temizlik sonrasında su damacanasının şişesinin dış yüzeyi de ayrıntılı olarak temizlenir. Bu sayede pratik bir şekilde temizleme işlemi gerçekleştirilir.
 
Su Sebili Temizlemenin Faydaları
* Umumi ve sık kullanımı olan sebillerde hijyen sağlar.
* Bakteri ve mikroplardan arındırır.
* Sebil temizliği, ofis gibi çok sayıda kişinin kullandığı ortamlarda bulaşıcı hastalıklara karşı korur.
* Ofis çalışanlarının düzenli olarak temiz su içmesine olanak tanır.
* Sebili kullananların iç rahatlığı ve güvenle su tüketmesini sağlar.
* Ekonomik ve pratik bakım sunar: Su sebili temizleme düşük maliyetli bir bakım gerektirir. Kendi başınıza yapabilirsiniz.
* Ofisinizde, okulda ya da evde görüntü açısında da temizliğiyle dikkat çeken bir sebilinizin bulunmasını sağlar.
ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR