Elektrikli Çay Makinesi
Lezzetiyle damakta tat bırakan iyi demlenmiş bir çay her ortamın vazgeçilmez içeceğidir. Sohbetlere ve tatlılara eşlik eden sıcak bir çayın yerini kolay kolay başka bir içecek tutamaz. Ev dışında ofis, kafe ve hastane gibi birçok alanda çay tüketimi oldukça fazladır. Elektrikli Çay makinesi genellikle çaydanlık ve kettle’dan oluşur. Çaydanlığın iç hacmi biraz küçük olabilir. Çelik ve cam malzemeden imal edilen ürünlerin fiyatları da rengine ve tasarımına göre değişebilir. Çayın demlenmesi ile ilgili ve hangi oranda karıştırılması ile ilgili olarak bir çok yöntem var. Bu yöntem damak tadına göre değişiklik gösterdiği için tek bir doğru yoktur. Peki normal çaydanlık ile elektrikli çay makineleri arasında ne fark var? Çay tiryakileri için asıl önemli olan çayın sürekli sıcak olmasıdır. Bu sebeple çayın altının her zaman açık olması gerekiyor. Ama sürekli açık bir ocağın üstündeki çay bir süre sonra bozulma yapıyor ve bu çok istenmeyen bir durum. Tam bu noktada çaycılar devreye giriyor. İstenilen sıcaklıkta tutma, zaman zaman kapanma gibi ek özelliklerle çayın tadını bozmadan çay yapabilen makineler artık karşımızda boy göstermeye başladı. 
 
Çay Makinesi Çeşitleri
Semaver,Kuru ve eğimsiz alanlara semaver ve çay makinesi modellerini yerleştirerek sıcak içeceklerinizi demleyebilirsiniz. Semaver çaydanlığı kullanırken ürünün içerisinde yeterli oranda su bulunmasına dikkat etmeniz gerekir. Ürünün içerisine yeterli miktarda su koymaya özen göstererek ihtiyaçlarınıza uygun oranda lezzetli ve taze içecekler elde edebilirsiniz. Susuz çalışma emniyeti bulunan modeller, ürünün haznesine su eklemeyi unuttuğunuzda ısıtma işlemlerini başlatmaz. Böylece hem susuz çalışma sorununun yol açabileceği tehlikeleri önlemeniz hem de gereksiz elektrik tüketimi yapmanız önlenir. Semaverler çayın demlenmesi için üretilen elektronik olarak veya ateşle çalışan cihazlardır. Semavere duyulan bilgi ve rağbet sebebiyle piyasada birçok marka tarafından semaver üretimi yapılmıştır. Semaverler genel olarak kaliteli çelik veya bakır ham maddeden imal edilir, bu sayede içerideki çayın uzun süre sıcak kalmasını sağlar ve kullanıcı her an sıcak çay içme imkanı bulur.
Elektrikli Çaycı, Çay makineleri geniş su ve dem kapasitesine sahip olan elektrikli mutfak aletlerindendir. Kısa sürede yüksek lezzet veren bu ürünler, artık her evin mutfağında mutlaka kendini gösteren eşyalardandır. Çeyiz alışverişinde, mutfak alışverişinde, ev hediyesinde ve özel günlerde hediye olarak akıllara çay makinesi gelir. Çok daha pratik ve hızlı bir şekilde mutfağınızda yer kaplamadan çay demlemek veya su ısıtmak istiyorsanız bu modellere yönelebilirsiniz. Elektrikli çaycı portatif, temizlemesi kolay ve ergonomik olması ile işinizi kolaylaştırır. 600W ile 2500W arasında değişen güçleri ile geniş yelpazede aradığınızı bulmanız çok kolay olacak. Bunun yanında demlik ve sı ısıtma haznesinin yan yana durduğu modellere de bakabilirsiniz. Bu modellerin kapasitesi klasik çay makinelerinden bir miktar daha fazla olabiliyor.
 
En İyi Çay Makinesi Markaları
Elektrikli Çay makineleri, kişisel tercihlere göre beklentileri karşılamak amacıyla farklı teknik özelliklere sahip şekilde karşımıza çıkar. Temelde tüm ürünleri pratik çözüm imkanlarından yararlanmaya yöneliktir. Markanın çay makinesi modelleri, yüksek performansına rağmen düşük enerji tüketimi dolayısıyla çok beğenilmektedir. Farklı özellikleri, şık tasarımları ve her zevke hitap edecek renkleriyle aranan konforu fazlasıyla sunmaktadır.   En İyi Çay Makinesi markalarını sizin için derledik.
1. Fakir Temper Rosie Çelik Çay Makinesi
2. Arzum AR3051 Çaycı Lux Çelik Çay Makinesi
3. Korkmaz A331-08 Çaytema Vanilya/Krom 1600 W Çay Makinesi
4. Pierre Cardin Inox Çay Makinesi
5. Homend Royaltea 1709H Çelik Konuşan Çay Makinesi
6. Karaca Chrome Çaysever Konuşan Çay Makinesi
7. Philips HD7301/00 Daily Collection Cam Demlikli Çay Makinesi
8. Arçelik K 3283 IN 1650 W Çelik Çay Makinesi
9. Tefal Magic Tea XL BJ5615TR 1650 W Çelik Çay Makinesi Kırmızı
10. King P 315 Lea Mor 2200 W Çelik Demlikli Çay Makinesi
 
Homend  İnternet üzerinden en iyi çaycı şeklinde arama yaptığımızda, karşımıza birçok model çıkar. Önemli olan, kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla temin etmektir. Homend markasının çaycı modelleri, fiyat ve işlevsellik açısından beklentileri karşılayacak özelliktedir. Gelişen teknolojiyle birlikte hem farklı fonksiyonlara sahip hem de şık şekilde tasarlanan modeller, uzun süre sorunsuz olarak kullanılabilir.  Homend çay makineleri sadece çay demlemek için değil su ısıtmak için de kullanılabilmektedir. Geneli paslanmaz çelikten imal edilen ürünlerin fonksiyonları ve renkleri beğenilere göre değişir. Kırmızı, siyah, gri, mavi ve pudra olmak üzere farklı renklerde çaycıları avantajlı teknik özelliklere sahip yapısıyla Homend markasından temin etmek mümkün. 
 
Çay makinesi satın alırken nelere dikkat edilmeli?
Çay makinesinin kapasitesi, yapılma malzemesi ve güçlü watt değeri genellikle ilk olarak bakılan özellikler arasında. Herkesin çay makinesinden beklentisi ihtiyacına yönelik olarak değişiyor. Kimi kalabalık ailesinde herkese yetecek kadar büyüklükte bir çay makinesine ihtiyaç duyarken kimi çay tiryakisi enerji tasarruflu modeller arasından seçim yapabiliyor. Bu tamamen sizin kullanım amacınıza göre şekilleniyor. Çay makinesi alırken bazı konulara özellikle dikkat etmeniz aldığınız üründen beklentinizi karşılaması konusunda oldukça faydalı oluyor. Eğer bir çay tiryakisiyseniz ya da çay içmeyi seven kalabalık bir aileniz varsa, su ve demlik haznesi geniş olan modeller arasından seçim yapmanız gerekiyor. Çünkü çaylar bittikçe tazelenmesi gerekiyor ve sürekli kullanımda bazen sıcak su problemi yaşanabiliyor. Bu konuda iki farklı seçeneğiniz bulunuyor. Eğer tezgahınızda yeterli alanınız bulunuyorsa enine geniş hazneli çay makineleri tercih ederken yeteri kadar yeriniz yoksa dar ancak uzun olan modelleri tercih edebiliyorsunuz. Önemli olan içerisindeki suyun hacmi olduğu için hangisi olacağına siz karar verebiliyorsunuz.
 
Güvenlik İçin Otomatik Kapanma Özelliği Elektrikli
Tüm cihazların kullanımında güvenlik konusu dikkat edilmesi gereken en önemli konu oluyor. Bu cihazların dikkatsiz kullanımından kaynaklı birçok ev kazası yaşandığı için üreticiler de yeni ürün tasarımlarında güvenlikle ilgili bir sorun yaşamamanızı istiyor. Susuz çalışma emniyeti olarak da anılan otomatik kapanma özelliği çay makinelerini güvenli kılar. Bu özellik sayesinde çaycınızın haznesinde su bittiğinde otomatik olarak kendi kendine kapanır. Yani gerek dalgınlık gerekse sürekli kaynamadan kaynaklı biten sudan dolayı endişelenmeniz gerekmez. Özellikle ofisiniz ve iş yeriniz için çaycı modelleri araştırıyorsanız otomatik kapanma özelliğinin mutlaka olmasına dikkat edin.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR