$21.42 KDV Dahil
$7.02 KDV Dahil
$162.43 KDV Dahil
$165.46 KDV Dahil
$16.21 KDV Dahil
$425.96 KDV Dahil
$39.81 KDV Dahil
$19.28 KDV Dahil
1 2 >

Zwilling, 1731 yılında Almanya'nın Solingen şehrinde Peter Henckels tarafından kuruldu. Şirket, uzun bir geçmişe sahip olup, kaliteli bıçakları ve mutfak ekipmanlarınıyla dünya genelinde tanınan bir marka haline geldi. Zwilling, ürünlerinde kalite ve yenilik konusuna odaklanır. Yenilikçi tasarımlar, kullanıcı dostu özellikler ve yüksek kaliteli malzemeler, markanın güçlü yanları arasında yer alır.  Zwilling, mutfak ekipmanları konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip, saygın bir markadır. Müşterilere yüksek kaliteli ürünler sunarak mutfakta kullanımı kolay, dayanıklı ve estetik açıdan çekici ekipmanlar üretmeye devam etmektedir.

Zwilling, dünya genelinde ünlü bir mutfak ekipmanları ve bıçak üreticisi olarak bilinen bir Alman şirketidir. Zwilling J.A. Henckels markası altında faaliyet gösterir. Zwilling kaliteli bıçaklar, mutfak gereçleri, çelik tencereler, sofra takımları ve diğer mutfak aletleri ile tanınır. Zwilling bıçakları, özellikle kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen ve hassas bir şekilde bilelen üst düzey mutfak bıçakları olarak bilinir. Şirketin ünlü bıçak serileri arasında Zwilling Four Star, Zwilling Twin Signature, Zwilling Professional "S", ve Diplôme yer alır.

Zwilling, mutfakta kullanılan çeşitli ekipmanları üretir. Zwilling Çelik tencereler, Zwilling tava, Zwilling Kesme tahtası, Zwilling mutfak makasları ve diğer mutfak aletleri gibi ürünleri içerir. Zwilling, yüksek kaliteli çelik ürünleri ile bilinir. Bu, bıçakların keskinliği, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü açısından önemli bir faktördür.

Zwilling Bıçak Bakımı 

Bıçaklarınızın tadını uzun süre çıkarabilmek için burada, mutfak bıçaklarını günlük yaşantıda nasıl temizleyeceğiniz ve doğru bakım yaparak ne kadar koruyabileceğiniz ile ilgili ipuçları bulabilirsiniz. ZWILLING dünyada en çok tanınan bıçak markasıdır ve neredeyse 300 yıldır en kaliteli kesim ürünlerinin simgesi olmuştur. Bıçaklarımıza doğru bakım yapıldığında bir ömür dayanır. Sizde de böyle olması için, işte bazı bakım bilgileri. En önemli bakım bilgisi bıçağınızın temizliği ile ilgilidir: Aşındırıcı temizlik malzemeleri ile zamanından önce oluşabilecek aşınmayı engellemek için, temizlik işleminin elde ılık su, hafif bir deterjan ve çizmez bir bez ya da sünger kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Özel eriyik çelik modelinden elde edilen bıçaklar, bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur. Ancak yıkama sıcaklığı 55 °C’yi aşmamalıdır.

 

 

Yıkama işlemi sırasında diğer nesnelere çarpmasını önlemek için bıçakların makineye ayrı olarak yerleştirilmesini tavsiye ediyoruz. Bulaşık makinesi deterjanları genellikle plastik ve çeliğin yüzeyine zarar verebilecek aşındırıcı temizlik kimyasalları içerir. Bu konudaki uyarımız: Bulaşık makinesinde yapılan temizlik ömrü ve kesim mukavemetini kısaltabilir. Bulaşık makinesindeki bıçaklar? 

• Aşındırıcı, kimyasal temizlik malzemesi

• Yüksek sıcaklıklar

• Diğer nesnelerle çarpışma

• Bir kaç saatlik uzun yıkama döngüleri

 

Örneğin Zwilling Japon bıçağı gibi ahşap saplı bıçaklar, bulaşık makinesinde temizlik için hiç uygun değildir ve sadece elde temizlenmelidir. Ahşabın kırılganlaşıp kurumaması amacıyla bıçak bakımı için yağla (keten tohumu yağı) veya balmumuyla (örn. petek balmumu) düzenli bir bakım işlemi yapmanızı tavsiye ediyoruz . Bu, ahşaba etkili bir koruyucu filmin yanı sıra ipeksi bir parlaklık ve doygun renk verir. 

 

Perçinsiz bıçakların sapları polipropilenden üretiliyor. Bu plastik elde yumuşak ve rahat bir şekilde tutulur ve yine de ısıya, gıda asitlerine, alkole ve tuzlara karşı dirençlidir. Kırılmaz veya kopmaz ve su almaz. Bu nedenle polipropilen, başka hiçbir plastiğin sunmadığı özelliklere sahiptir ve bu nedenle bulaşık makinesi temizliği de sorunsuzdur.

Zwilling Tencere Bakımı 

 

‘’Yanmış tenceremi nasıl temizleyebilirim?’’ Sık sorulan bir soru. ‘’Bir tencerenin kabuklu tabanını temizlemek için ne kullanabilirim?’’ Bir diğeri. Tencere temizliği hakkında sık sorulan sorulardan ikisi. Tencere ve tavalarınızı nasıl düzgün bir şekilde temiz tutacağınızı da merak ediyor musunuz? Aynen öyle, çünkü güzel bir özenle, tencerelerinizden çok daha fazlasını elde edersiniz! Size nasıl yapıldığını göstereceğiz! 

Kendiniz için doğru tencere setini satın almak için hiçbir çabadan kaçınmadınız ve şimdi en azından aynı miktarda çabayı ona bakmak için mi harcamak istiyorsunuz? Bu kesinlikle doğru tutum! Neden mi? Temiz tencere ve tavalar daha estetik, daha hijyenik ve daha uzun ömürlüdür. Tencere ve tavaları temizlemek için üç iyi neden ve tencere ve tavaları temizlerken göz önünde bulundurmanız gereken üç temel faktör vardır: kirlilik derecesi, kullandığınız temizlik gereçleri ve deterjan.

Tencereniz ne kadar kirli? Tencere ve tavalarınızda ne kadar talepkar olduğunuza veya kir birikip birikmediğine bağlıdır. Hazırlamak için kullandıktan sonra tencerenizi hemen temizlerseniz ılık su ve yumuşak bir sünger yeterlidir. Bununla birlikte, saatlerce bırakırsanız veya yanmış bir tencereyi temizlemeniz gerekiyorsa, biraz el emeğine, etkili deterjana ve sağlam bir süngere ihtiyacınız vardır.

Bu da bizi bir sonraki önemli faktöre getiriyor: Örneğin, çok acıktığınız için tepsinizin tabanını lezzetli bir krema sosuyla kaplayıp lavaboya attıysanız, büyük ihtimalle bunun sevincini yaşayacaksınız. Daha sonra kabuklu bir tava. Ancak paslanmaz çelik bir ovma makinesiyle kalıntıya karşı koyabilir misiniz? Hayır, dikkatli olmalısınız. Tava kaplamaları hassastır ve nazik temizlik gerektirir. Bunun için çizmez bir bez ve süngere ihtiyacınız var.

İster kalın ister ince olsun, hem tencere hem de tavalar için çok çeşitli deterjanlar vardır. Sizin için en iyi iki ipucumuzu hazırladık ve her zaman “kimyasal sedasyona’’ nasıl başvurmayacağınızı anlattık: 1. Sirke — sadece mutfakta değil, birçok temizlik işi için klasik madde. Sirkeyi banyoda kullanabilir, su ısıtıcınızın kirecini çözebilir ve hatta tencere ve tavaları temizleyebilirsiniz. Suyu sirke ile 3:1 oranında karıştırın, karışımı temizlenecek tencereye koyun ve kısa bir süre kaynatın. Sanki sihirle kaplı alanlar çıkıyormuş gibi, artıkları bir bez veya tahta kazıyıcı ile kolayca çıkarabilirsiniz. 2. Kabartma tozu – tencere ve tavalarınızı temizleyebileceğiniz, kirli her şey için çok yönlü başka bir ürün. Örneğin, çok kirli bir tava tabanını temizlemek istiyorsanız, yanık bölgeye kabartma tozu dökün, biraz su ekleyin ve hepsini kısa bir süre kaynatın. Kabartma tozu çözeltisini yaklaşık bir saat sonra sonuçtan memnun kalacaksınız: Bir zamanlar inatçı olan kabuklar artık bir sünger veya bezle kolayca çıkarılabilir. Tencerenizi temizlemenin bir başka nazik ama biyolojik yolu da budur. Önemli ipucu: Bu işe yaramazsa, işlemi tekrarlayın - bu özellikle eski kabuklanmalarda yardımcı olabilir. Alternatif olarak, genellikle bir tuz çözeltisi kullanabilirsiniz, ancak bunun çalışması kabartma tozu çözeltisinden daha uzun sürer.

 

Yeni ZWILLING ve tencere ve tavalarınızı da ilk kullanımdan önce sıcak su, piyasada bulunan bulaşık deterjanı ve sünger, bez veya fırça ile temizleyin. Bunları kurutmak su lekelerini önler. 

Temizlemeden önce ZWILLING tencere ve tavalarınızı soğumaya bırakın. Bu paslanmaz çelik, dökme demir ve alüminyum için geçerlidir. Cam kapaklar da sıcaklık şoklarından zarar görebilir. ZWILLING ürünlerinin temizlenmesi kolay ve kullanışlıdır ve tencereler temelde bulaşık makinesinde yıkanabilir, ancak elle temizlemenizi öneririz. Temizlemeden önce yemek artıklarını ılık su, deterjan ve yumuşak bir bezle temizleyin. Güçlü temizlik deterjanları tencere ve tavalara zarar verebilir ve özellikle kaplanmış tencere ve tavaların yapışmazlık özelliklerini bozabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR